ELITE AYURCARE Ajurvédska klinika & Medi Spa je centrum ayurvédskej medicíny, ktorá ponúka odbornosť pevne zakorenenú v holistickom prístupe k zdraviu a pohode, pokrývajúc všetky oblasti s cieľom splniť vaše fyzické a mentálne potreby a spoznať nové trendy modernej ajurvédskej nutrície.

Personalizovaná nutrícia

Pri prvej návšete je naplánovaná konzultácia so zameraním na výživu a absolvujete test senzibility potravín, aby sa vytvoril osobný výživový program založený na vašich potrebách, vašich očakávaniach alebo konkrétnych patológiách (cukrovka, vysoký cholesterol, hypertenzia, alergie atď.)  Náš kuchár pre vás vytvorí receptúry z potravín, ktoré vám boli odporúčané a ak zostanete na naše klinike, bude variť len pre vás z vysoko kvalitných organických potravín.

Ľahké ayurvédske moderné vegánske menu sa ponúka všetkým, ktorí chcú znížiť svoj príjem kalórií a množstvo jedla, ktoré počas svojho pobytu konzumujú bez frustrácie a stále si zachovávajú pôžitok z jedla.

Ak si želáte, je možné naplánovať individuálnu konzultáciu o nutrícií. Po nej dostanete dokumentáciu týkajúcu sa tém diskutovaných počas konzultácie.

Mám záujem

Ayurvédska gastroenterológia

Konzultácie, týkajúce sa funkčných porúch trávenia.

ELITE AYURCARE Ajurvédska klinika & Medi Spa s hrdosťou predstavuje komplexný terapeutický plán pre riešenie dlhodobých, chronických problémov s trávením, nafukovaním, pomalým metabolizmom, prírastkom na hmotnosti, či intoleranciami potravín. Náš prístup je založený na dôkladnej analýze pri prvom stretnutí a ayurvédskej diagnostike, ktorá odhalí hlavný koreň problému a na základe výsledkov úspešne navrhneme terapeutický model ušitý na mieru pre vás.

Mám záujem

Ayurvédska neurológia a ortopédia

Komplexná integrovaná starostlivosť pre váš muskuloskletálny systém.

Pre ochorenia svalov, kostí, či nervového systému, nájdete podporu a komplexné riešenia pre ochorenia ako artróza, reuma, dna, chronická bolesť chrbtice, bolesti hlavy, migrény, Parkinsonovu chorobu, a ďalšie. Spolupracujeme s vybranými špecialistami modernej medicíny a tak vám môžeme zaručiť vysokú odbornosť celého spolupracujúceho tímu.

Mám záujem

Ayurvédska marma terapia

Miléniová ayurvédska medicína prostredníctvom marma terapie pomáha stimulácii meridiánov a špecifických bodov na tele špeciálnych životne dôležitých bodov.

Výhody marma terapie: zdravie, krása, plodnosť, produktivita a relaxácia. Marma terapia napomáha zmierniť chronickú bolesť, poruchy trávenia, určité psychosomatické, ale i gynekologické problémy.

Personalizovaný teraeputický program sa začína konzultáciou a diagnostikou, aby sme zistili vaše potreby. Na dlhodobé zlepšovanie energie a na zlepšenie pocitu zdravia sa odporúča päť až sedem sedení.

Mám záujem

“Chcem sa poďakovať skvelému lekárovi dr. Mattimu Puranjot Kaur a jeho kolegyni za pomoc pri liečbe môjho ľavého ramena. Keďže ortopédia v Poprade mi ponúkla ako jediné možné riešenie môjho zdravotného problému operáciu, v tom momente som začala hľadať iné riešenia a našla som ho v ayurvédskej klinike Elite Ayurcare. Na začiatku mojej liečby som bola trochu prekvapená z atypických liečebných terapií a metód, o to bolo moje prekvapenie väčšie z výsledku liečby. Celá liečba trvala približne 1 mesiac. Za tento čas sa dr. Kaur podarilo rozpustiť môj veľký kalcifikát na rotátorovej manžete v ľavom ramene a nemusela som ísť na operáciu. Keď tento zázrak “CD z röntgenu” po liečbe videl môj obvodný lekár, skoro mu vyleteli oči z jamôk. Poviem Vám, úžasný pocit. Keďže mám opäť zdravotné problémy, hoci z inej medicínskej oblasti, pomoc budem hľadať opäť na mieste, kde mi už raz títo skvelí ľudia dokázali vrátiť zdravie. Ešte raz jedno veľké ďakujem!

Martina

“Ajurvédsku kliniku odporúčam ešte skôr ako začnete riešiť svoj zdravotný problém klasickou medicínou, nakoľko vám ponúkne celostný pohľad na vaše zdravie. Môj zdravotný problém spojený s trávením začal pred rokmi. Napriek tomu, že som gastroenterologické oddelenie navštívila niekoľkokrát, k stanoveniu diagnózy sa tam nedopracovali a už vôbec nie k nejakému aspoň malému zlepšeniu zdravotného stavu. Bolesti sa stále stupňovali a už som nemohla zjesť takmer nič, napriek tomu, že som sa stravovala zdravo. Našťastie som sa dostala k Dr. Kaur, ktorý mi od základov zmenil pohľad na “zdravé” stravovanie v zmysle, že to čo je zdravé pre jedného už nie je zdravé pre druhého, pokiaľ je iný konštitučný typ. Samozrejme, bral do úvahy aj výsledky z gastro vyšetrení. Keď som upravila stravu podľa odporúčaní Dr. Kaur, ktorý mi dokonca zostavil aj konkrétny jedálniček aj s receptami, môj stav sa konečne zlepšil bez akýchkoľvek liekov. Momentálne nemám žiadne bolesti, takže konečne po 15 rokoch sa moja kvalita života neporovnateľne zlepšila. Zvlášť chcem vyzdvihnúť ústretové správanie pana doktora, ktorý sa aktívne zaujímal o môj zdravotný stav. Ak vyvstal z mojej strany akýkoľvek problém, mohla som mu kedykoľvek zavolať bez pocitu, že obťažujem a on ho so mnou hneď operatívne riešil. Na záver môžem dodať už len jedno veľké “ĎAKUJEM”.”

Adriana

“Dr. Kaur ma veľmi zaujal na prednáške, ktorú som mala možnosť absolvovať, ktorá bola spojená s praktickou ukážkou ajurvédskych jedál. Veľmi ma v pozitívnom zmysle prekvapila jeho priamosť a zároveň empatia, s ktorou pristupuje k svojej práci. Na zdravotný problém nazerá pragmaticky a zároveň veľmi ľudsky. Nedáva vám pocit menejcennosti, ale ako plnohodnotná ľudská bytosť. Veľmi sa mi páči, že sa nedištancuje od západnej medicíny, ale naopak, snaží sa spoluprácou s odborníkmi klasickej medicíny stanoviť správny liečebný postup a dopomôcť tak k zlepšeniu zdravotného stavu komplexne.”

Terézia