Ajurvédska diagnostika

Cesta k pevnému zdraviu začína a končí konzultáciou s našim ajurvédskym lekárom – oporou a sprievodcom obdobím zmien vedúcich k rovnováhe a harmónii vo všetkých oblastiach vášho života.

Ajurvédska diagnostická konzultácia je hlavným nástrojom na preskúmanie fyzického, duševného a emočného zdravia, ktorá umožňuje pochopiť jedinečnú konštitúciu a kombináciu dóš (troch dynamických živých síl) každého človeka ako aj ich aktuálnu nerovnováhu. Odhalí tak príčiny vašich súčasných zdravotných problémov a umožní navrhnúť optimálne riešenia na ich odstránenie prostredníctvom odporúčaní a tipov na zmenu životného štýlu vrátane úpravy stravovacích návykov, terapeutického programu šitého na mieru, či vhodného jogového pohybu.

Zvoľte si diagnostickú konzultáciu s našim ajurvédskym lekárom v závislosti od závažnosti svojich zdravotných problémov v 3 variantoch:

Základná diagnostika

  • Anamnestický dotazník

  • Diagnostika podľa 8 ajurvédskych metód (pulz, jazyk, oči, hlas, pokožka, moč, stolica)

  • Diagnostika prakrity (vrodenej konštitúcie) a vikrity (momentálnej nerovnováhy)

  • Doporučenie bylinnej a terapeutickej liečby

Mám záujem

Diagnostika so štvorsezónnym potravinovým a stravovacím plánom

  • Anamnestický dotazník

  • Diagnostika podľa 8 ajurvédskych metód (pulz, jazyk, oči, hlas, pokožka, moč, stolica)

  • Diagnostika prakrity (vrodenej konštitúcie) a vikrity (momentálnej nerovnováhy)

  • Doporučenie bylinnej a terapeutickej liečby

  • Štvorsezónny potravinový a stravovací plán

Mám záujem

“Chcem sa poďakovať skvelému lekárovi dr. Mattimu Puranjot Kaur a jeho kolegyni za pomoc pri liečbe môjho ľavého ramena. Keďže ortopédia v Poprade mi ponúkla ako jediné možné riešenie môjho zdravotného problému operáciu, v tom momente som začala hľadať iné riešenia a našla som ho v ayurvédskej klinike Elite Ayurcare. Na začiatku mojej liečby som bola trochu prekvapená z atypických liečebných terapií a metód, o to bolo moje prekvapenie väčšie z výsledku liečby. Celá liečba trvala približne 1 mesiac. Za tento čas sa dr. Kaur podarilo rozpustiť môj veľký kalcifikát na rotátorovej manžete v ľavom ramene a nemusela som ísť na operáciu. Keď tento zázrak “CD z röntgenu” po liečbe videl môj obvodný lekár, skoro mu vyleteli oči z jamôk. Poviem Vám, úžasný pocit. Keďže mám opäť zdravotné problémy, hoci z inej medicínskej oblasti, pomoc budem hľadať opäť na mieste, kde mi už raz títo skvelí ľudia dokázali vrátiť zdravie. Ešte raz jedno veľké ďakujem!

Martina

“Ajurvédsku kliniku odporúčam ešte skôr ako začnete riešiť svoj zdravotný problém klasickou medicínou, nakoľko vám ponúkne celostný pohľad na vaše zdravie. Môj zdravotný problém spojený s trávením začal pred rokmi. Napriek tomu, že som gastroenterologické oddelenie navštívila niekoľkokrát, k stanoveniu diagnózy sa tam nedopracovali a už vôbec nie k nejakému aspoň malému zlepšeniu zdravotného stavu. Bolesti sa stále stupňovali a už som nemohla zjesť takmer nič, napriek tomu, že som sa stravovala zdravo. Našťastie som sa dostala k Dr. Kaur, ktorý mi od základov zmenil pohľad na “zdravé” stravovanie v zmysle, že to čo je zdravé pre jedného už nie je zdravé pre druhého, pokiaľ je iný konštitučný typ. Samozrejme, bral do úvahy aj výsledky z gastro vyšetrení. Keď som upravila stravu podľa odporúčaní Dr. Kaur, ktorý mi dokonca zostavil aj konkrétny jedálniček aj s receptami, môj stav sa konečne zlepšil bez akýchkoľvek liekov. Momentálne nemám žiadne bolesti, takže konečne po 15 rokoch sa moja kvalita života neporovnateľne zlepšila. Zvlášť chcem vyzdvihnúť ústretové správanie pana doktora, ktorý sa aktívne zaujímal o môj zdravotný stav. Ak vyvstal z mojej strany akýkoľvek problém, mohla som mu kedykoľvek zavolať bez pocitu, že obťažujem a on ho so mnou hneď operatívne riešil. Na záver môžem dodať už len jedno veľké “ĎAKUJEM”.”

Adriana

“Dr. Kaur ma veľmi zaujal na prednáške, ktorú som mala možnosť absolvovať, ktorá bola spojená s praktickou ukážkou ajurvédskych jedál. Veľmi ma v pozitívnom zmysle prekvapila jeho priamosť a zároveň empatia, s ktorou pristupuje k svojej práci. Na zdravotný problém nazerá pragmaticky a zároveň veľmi ľudsky. Nedáva vám pocit menejcennosti, ale ako plnohodnotná ľudská bytosť. Veľmi sa mi páči, že sa nedištancuje od západnej medicíny, ale naopak, snaží sa spoluprácou s odborníkmi klasickej medicíny stanoviť správny liečebný postup a dopomôcť tak k zlepšeniu zdravotného stavu komplexne.”

Terézia